Látunk érdeklődést a jövőre tervezett projektjeink lakásaira, a kormányzati támogatások jót tesznek a gazdaságnak és a lakáspiacnak egyaránt. Az elmúlt két év eladási volumene azonban 2021-ben még nem fog visszatérni, ahogy a befektetési vásárlások sem. A vevők és a fejlesztők közül sokan kivárják, amíg valóban érvénybe lépnek a bejelentett intézkedések és csak utána hoznak döntést. Arról, hogy mikor indulhat el ismét felfelé a piac Schrancz Mihály, a Property Market Kft. ügyvezető igazgatója beszélt. A cikk a szilveszteri, 18 részes ingatlan-kalendárium része, melynek eddig megjelent videói ide kattintva érhetők el.
Korábban volt szó lehetséges bontásról is, de a legújabb tervek szerint egy nagyobb léptékű fejlesztési terv keretében megőrzik a Bem téri homlokzatot. A projektet Csillag Katalin vezető tervező (3h Építésziroda) és Schrancz Mihály (Property Market, ügyvezető igazgató) mutatta be részletesen az Octogonnak.
Vonzó kihívás az óriási lépték és az egyedi adottságok, mondja Schrancz Mihály, a Property Marketnél a fejlesztési igazgatói posztról frissen ügyvezető igazgatónak kinevezett új első ember. A BudaPart projekt keretében mintegy 3000 lakást és 13 irodaházat fejlesztő cég vezetőjét a jelenlegi piaci helyzetről, a kihívásokról és természetesen a cég terveiről is kérdeztük exkluzív interjúnkban, melyből kiderül, hogy a Property Market kilép a Kopaszi-gátról és elindul az egész városban fejleszteni.
2020. május 1-től Dr. Schrancz Mihályt, a Property Market Ingatlanfejlesztő Kft. korábbi fejlesztési igazgatóját nevezték ki a társaság ügyvezető igazgatójává. A társaság finanszírozási és befektetési igazgatója, Dr. Nádasdy Bence szintén 2020.május 1-től a cégcsoport vagyonkezelő cégének, a Kopaszi Gát Kft.-nek az ügyvezetői igazgatói posztját tölti be - közölte a cég.
Budapestre főleg jellemző, hogy egy új építésű lakóprojekt több száz lakást foglal magában, sőt akár több ezret, ha a fejlesztés összes ütemét beleszámoljuk. A környék fejlődéséhez azonban nemcsak a lakásépítések tartoznak hozzá, az egyszerre megjelenő több száz család ugyanis komoly infrastrukturális terhet jelent az adott kerület számára, amit valamilyen módon kezelni kell. Ebbe beletartozik az iskolai, óvodai férőhelyek számának biztosítása, vagy éppen, hogy legyen egészségügyi intézmény, orvosi ellátás a környék új lakóinak is. Budapest egyes részeit elnézve azonban úgy tűnik, hogy pont azokban a kerületekben van az átlagnál kevesebb óvoda és általános iskola, ahol a legtöbb projektet építik, ez pedig komoly kihívást okozhat az új helyre költöző családoknak. Megnéztük, mennyire bővelkednek az egyes kerületek új lakásban és oktatási intézményekben.
Gyanús tárgyat találtak a londoni Gatwick reptéren.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A Roszgvargyija több tízezer fegyveressel van jelen Ukrajnában.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.